• Hunter Hunter

    ★★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Gon, The Little Fox

    ★★★★½

  • ON-GAKU: Our Sound

    ★★★★

  • The Girl from the Other Side

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★½

  • La Llorona

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • The Legend of Hei

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★½

  • Enter the Anime

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Children of the Sea

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Glass

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Swing Kids

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★