• Contour

  • The Infernal Machine

  • The City of Abysses

  • Edna

  • Landscapes of Resistance

  • The Path is Made by Walking

  • Açucena

    ★★★★

  • Subterrânea

  • Ostinato

  • Strange Lambada

    ★★★★

  • Glauber, Claro

  • The Book of Delights

  • A Flecha e a Farda

    ★★★★

  • Her Socialist Smile

    ★★★★★

  • Tempo Zawose

    ★★★★

  • Narcissus Off Duty

  • The White Death of the Black Wizard

  • Two War Images

    ★★★½

  • i ran from it and was still in it

  • Dogs’ Street Opera

    ★★★★★

  • Light in the Tropics

    ★★★★★

  • Los conductos

  • Nature

    ★★★★★

  • Riverock

  • Air Conditioner

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Nũhũ yãgmũ yõg hãm: This Land Is Ours!

  • 中孚 61. The Inner Truth

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • Swinguerra

    ★★★★

  • The Giverny Document (Single Channel)

    ★★★★

  • A Street Under

    ★★★★

  • Seven Years in May

  • A Story from Africa

    ★★★★

  • Obatala Film

    ★★★★

  • Telemundo

    ★★★★

  • Anzoátegui

    ½

  • Subtle Interferences

    ★★★★

  • The Academy of Muses

    ★★★★

  • Horse Money

    ★★★★★

  • The Volcano Exiles

    ★★★★

  • Stranger by the Lake

    ★★★★

  • Elena

  • La Madre

    ★★★★★

  • Holy Motors

    ★★★★★

  • Vapor Trail (Clark)

    ★★★★★

  • Garapa

  • Life

    ★★★★

  • In the City of Sylvia

    ★★★★

  • Meu Mundo em Perigo

    ★★★½

  • A Paper Tiger

    ★★★★

  • Capitalism: Child Labor

    ★★★★★

  • Change Nothing

    ★★★★★

  • Dance of Calabash - Exu in Brazil

    ★★★★

  • Moolaadé

    ★★★★

  • Sicily!

    ★★★★★

  • Train of Shadows

    ★★★★

  • Through the Olive Trees

    ★★★★★

  • Malina

    ★★★★½

  • Rodrigo D. No Future

    ★★★

  • Route One/USA

    ★★★★★

  • Uaka

    ★★★★★

  • A Tale of the Wind

    ★★★★★

  • The Sacrifice

    ★★★★★

  • Vagabond

    ★★★★★

  • To Live and Die in L.A.

    ★★★★★

  • Stranger Than Paradise

    ★★★★

  • L'Argent

    ★★★★★

  • Nostalgia

    ★★★★★

  • Our Century

    ★★★★★

  • Parsifal

    ★★★★★