Sort by

Paula has logged 26 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Company

Company

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Company

Company

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
A Funny Thing Happened on the Way to the Forum

A Funny Thing Happened on the Way to the Forum

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dawn Breaks, Which Is No Small Thing

Dawn Breaks, Which Is No Small Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Normal People

Normal People

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
A Dance for the End of the World

A Dance for the End of the World

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
Read the review Edit this entry  
10
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Holy Musical B@man!

Holy Musical B@man!

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
Read the review Edit this entry  
01
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry