Sort by

Páll Kristinn has logged 32 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
El Topo

El Topo

1970
×
Read the review Edit this entry  
27
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kotoko

Kotoko

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Haze

Haze

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Adventure of Denchu-Kozo

The Adventure of Denchu-Kozo

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
Read the review Edit this entry  
10
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
KAOS: Revised

KAOS: Revised

2021
×
Read the review Edit this entry