RSS feed for Paul

Paul has logged 58 entries for films during February 2009.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Game of Death II

Game of Death II

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Chamber of Horrors

Chamber of Horrors

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Game of Death

Game of Death

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crowhaven Farm

Crowhaven Farm

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Swinger

The Swinger

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Salton Sea

The Salton Sea

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Go to Sleep

Don't Go to Sleep

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scavenger Hunt

Scavenger Hunt

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Summer Job

Summer Job

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Legacy of Blood

Legacy of Blood

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Snake

Black Snake

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Time of the Apes

Time of the Apes

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Fatal Games

Fatal Games

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Beautiful People

Beautiful People

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Session 9

Session 9

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
Attack of the Giant Leeches

Attack of the Giant Leeches

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Frankenstein's Castle of Freaks

Frankenstein's Castle of Freaks

1974
×
Read the review Edit this entry  
15
The First Time

The First Time

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★
Edit this entry  
14
Candleshoe

Candleshoe

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Reflections of Murder

Reflections of Murder

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sharks' Treasure

Sharks' Treasure

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mr. Ricco

Mr. Ricco

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Up the Creek

Up the Creek

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
What Would Jesus Buy?

What Would Jesus Buy?

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Walk on the Wild Side

Walk on the Wild Side

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
07
Five

Five

1951
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Cross of Iron

Cross of Iron

1977
×
★★★½
Edit this entry  
07
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Plot Thickens

The Plot Thickens

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hiding Out

Hiding Out

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spasms

Spasms

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry