RSS feed for Paul

Paul has logged 88 entries for films during September 2009.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scandal Sheet

Scandal Sheet

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Phantom from 10,000 Leagues

The Phantom from 10,000 Leagues

1955
×
Read the review Edit this entry  
30
Killers from Space

Killers from Space

1954
×
Read the review Edit this entry  
30
Alligator

Alligator

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Killpoint

Killpoint

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Black Six

The Black Six

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Informer

The Informer

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Old Dark House

The Old Dark House

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Fever

Kung Fu Fever

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★
Edit this entry  
28
Monstroid: It Came From The Lake

Monstroid: It Came From The Lake

1980
×
Read the review Edit this entry  
26
Black Dragon's Revenge

Black Dragon's Revenge

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dirty Dozen: The Fatal Mission

The Dirty Dozen: The Fatal Mission

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living and Became Mixed-Up Zombies!!?

The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living and Became Mixed-Up Zombies!!?

1964
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Rat Pfink a Boo Boo

Rat Pfink a Boo Boo

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dirty Dozen: The Deadly Mission

The Dirty Dozen: The Deadly Mission

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Island of the Doomed

Island of the Doomed

1967
×
Read the review Edit this entry  
25
Devils of Darkness

Devils of Darkness

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Earth Dies Screaming

The Earth Dies Screaming

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zotz!

Zotz!

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
TNT Jackson

TNT Jackson

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Vampire

The Vampire

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Witchcraft

Witchcraft

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shield for Murder

Shield for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chosen Survivors

Chosen Survivors

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Return of Dracula

The Return of Dracula

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hell on Wheels

Hell on Wheels

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Santo and the Vengeance of the Mummy

Santo and the Vengeance of the Mummy

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shaolin Dolemite

Shaolin Dolemite

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Beast Within

The Beast Within

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lord Shango

Lord Shango

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Circus Queen Murder

The Circus Queen Murder

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lemon Grove Kids Meet the Monsters

Lemon Grove Kids Meet the Monsters

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Santee

Santee

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Strangeness

The Strangeness

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Baron

The Baron

1977
×
Read the review Edit this entry  
21
Summertime Blues

Summertime Blues

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Young Love

Young Love

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bat People

The Bat People

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Asylum

Asylum

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Patriot

The Patriot

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Kelly's Heroes

Kelly's Heroes

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Narrow Margin

The Narrow Margin

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ice Station Zebra

Ice Station Zebra

1968
×
★★
Read the review Edit this entry