RSS feed for Paul

Paul has logged 45 entries for films during November 2009.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Virginia Creepers: The Horror Host Tradition of the Old Dominion

Virginia Creepers: The Horror Host Tradition of the Old Dominion

×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freedom Strikes a Blow

Freedom Strikes a Blow

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mummy's Boys

Mummy's Boys

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Murder by Contract

Murder by Contract

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Operation Kid Brother

Operation Kid Brother

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Brain Donors

Brain Donors

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cheering Section

Cheering Section

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Rampage

Rampage

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Intruder

The Intruder

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Secret Invasion

The Secret Invasion

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
5 Against the House

5 Against the House

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ken Park

Ken Park

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
King Frat

King Frat

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Abar, the First Black Superman

Abar, the First Black Superman

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Captive Wild Woman

Captive Wild Woman

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Warrendale

Warrendale

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Scream

Silent Scream

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Producers

The Producers

1967
×
Read prior review Edit this entry  
09
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
Edit this entry  
08
Wassup Rockers

Wassup Rockers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boston Blackie Booked on Suspicion

Boston Blackie Booked on Suspicion

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alien Trespass

Alien Trespass

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Black Windmill

The Black Windmill

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Downhill Racer

Downhill Racer

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Where Eagles Dare

Where Eagles Dare

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★½
Edit this entry  
04
Secret of the Whistler

Secret of the Whistler

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fury

The Fury

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★
Edit this entry  
04
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Curse of the Fly

Curse of the Fly

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frankenstein

Frankenstein

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Horror Island

Horror Island

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Return of the Whistler

The Return of the Whistler

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zaat

Zaat

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Murders in the Zoo

Murders in the Zoo

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Glove

The Glove

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Walking Dead

The Walking Dead

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Emperor of the North

Emperor of the North

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry