RSS feed for Paul

Paul has logged 41 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pleasure Palace

Pleasure Palace

1973
×
★★½
Edit this entry  
28
Evils of the Night

Evils of the Night

1985
×
★★
Edit this entry  
27
First Blood

First Blood

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
Evolver

Evolver

1994
×
★★★
Edit this entry  
25
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★
Edit this entry  
24
Beyond Witch Mountain

Beyond Witch Mountain

1982
×
★★½
Edit this entry  
24
The Barbarians

The Barbarians

1987
×
★★½
Edit this entry  
22
WIld Beasts

WIld Beasts

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Dog Who Stopped the War

The Dog Who Stopped the War

1984
×
★★★
Edit this entry  
21
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★
Edit this entry  
21
The Jesus Trip

The Jesus Trip

1971
×
★★
Edit this entry  
21
Maniac

Maniac

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Young Sherlock Holmes

Young Sherlock Holmes

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★★½
Edit this entry  
20
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kill or Be Killed

Kill or Be Killed

1976
×
★★★
Edit this entry  
16
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★★
Edit this entry  
15
Fireback

Fireback

1983
×
★★½
Edit this entry  
15
Room 237

Room 237

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
LEGO DC Comics Super Heroes: Justice League vs. Bizarro League

LEGO DC Comics Super Heroes: Justice League vs. Bizarro League

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Summer School

Summer School

1978
×
★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
12
Endgame

Endgame

1983
×
★★★
Edit this entry  
12
Murder on the Blackboard

Murder on the Blackboard

1934
×
★★★
Edit this entry  
11
Shadow of the Hawk

Shadow of the Hawk

1976
×
★★½
Edit this entry  
11
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★★
Edit this entry  
10
Drying Up the Streets

Drying Up the Streets

1978
×
★★★★
Edit this entry  
09
After Last Season

After Last Season

2009
×
½
Edit this entry  
08
The Golden Voyage of Sinbad

The Golden Voyage of Sinbad

1973
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Alien 2: On Earth

Alien 2: On Earth

1980
×
★★
Edit this entry  
08
Murder on a Honeymoon

Murder on a Honeymoon

1935
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Child of Glass

Child of Glass

1978
×
★★★
Edit this entry  
05
Demon Lover Diary

Demon Lover Diary

1980
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mystery in Dracula's Castle

Mystery in Dracula's Castle

1973
×
★★★
Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Supersonic Man

Supersonic Man

1979
×
★★
Edit this entry  
02
The Iron Rose

The Iron Rose

1973
×
★★★
Edit this entry  
01
Secrets of the Pirate's Inn

Secrets of the Pirate's Inn

1969
×
★★★½
Edit this entry