Paul has logged 566 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Mr. Boogedy

Mr. Boogedy

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Shivers

Shivers

1975
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rockula

Rockula

1990
×
★★½
Edit this entry  
20
Waves of Relaxation

Waves of Relaxation

×
★★½
Edit this entry  
20
Bug

Bug

1975
×
★★★
Edit this entry  
19
Graveyard Disturbance

Graveyard Disturbance

1987
×
★★★
Edit this entry  
18
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★★
Edit this entry  
18
The Mad, Mad, Mad Monsters

The Mad, Mad, Mad Monsters

1972
×
★★½
Edit this entry  
18
The Wacky Adventures of Ronald McDonald: Scared Silly

The Wacky Adventures of Ronald McDonald: Scared Silly

1998
×
★★½
Edit this entry  
18
The Haunted House

The Haunted House

1971
×
★★
Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
18
Deep Blood

Deep Blood

1990
×
★★
Edit this entry  
17
Horror Castle

Horror Castle

1963
×
★★★
Edit this entry  
17
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★½
Edit this entry  
17
The Three Stooges in Orbit

The Three Stooges in Orbit

1962
×
★★½
Edit this entry  
16
Curse of the Crimson Altar

Curse of the Crimson Altar

1968
×
★★½
Edit this entry  
16
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Captain Kronos: Vampire Hunter

Captain Kronos: Vampire Hunter

1974
×
★★½
Edit this entry  
15
The She Beast

The She Beast

1966
×
★★½
Edit this entry  
15
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Haunted Mouth

The Haunted Mouth

1974
×
★★½
Edit this entry  
14
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Sorcerers

The Sorcerers

1967
×
★★½
Edit this entry  
13
The Skull

The Skull

1965
×
★★★
Edit this entry  
12
Mansion of the Doomed

Mansion of the Doomed

1976
×
★★½
Edit this entry  
12
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

1959
×
★★★
Edit this entry  
11
The Creeper

The Creeper

1948
×
★★
Edit this entry  
11
The Horrible Dr. Hichcock

The Horrible Dr. Hichcock

1962
×
★★½
Edit this entry  
10
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★½
Edit this entry  
10
Garfield's Halloween Adventure

Garfield's Halloween Adventure

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
Garfield's Thanksgiving

Garfield's Thanksgiving

1989
×
★★½
Edit this entry  
10
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Island of the Fishmen

Island of the Fishmen

1979
×
★★★
Edit this entry  
09
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★
Edit this entry  
08
The Black Doll

The Black Doll

1938
×
★★½
Edit this entry  
08
Circle

Circle

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
The Soul of a Monster

The Soul of a Monster

1944
×
★★
Edit this entry  
07
Mandala Diamond

Mandala Diamond

×
★★★
Edit this entry  
07
Supersonic Saucer

Supersonic Saucer

1956
×
★★½
Edit this entry  
06
Terror in the Aisles

Terror in the Aisles

1984
×
★★★
Edit this entry  
06
Play Safe

Play Safe

1978
×
★★★
Edit this entry  
06
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★
Edit this entry  
05
High Spirits

High Spirits

1988
×
★★½
Edit this entry  
04
The Devil Commands

The Devil Commands

1941
×
★★★
Edit this entry  
04
The Italian Machine

The Italian Machine

1976
×
★★★
Edit this entry  
03
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★
Edit this entry  
03
Web of the Spider

Web of the Spider

1971
×
★★★
Edit this entry  
03
The Vineyard

The Vineyard

1989
×
★★½
Edit this entry  
03
Secret Weapons

Secret Weapons

1972
×
★★½
Edit this entry  
03
The Arnelo Affair

The Arnelo Affair

1947
×
★★½
Edit this entry