RSS feed for PaulDoherty
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
13/13/13

13/13/13

2013
×
Edit this entry  
08
When A Stranger Calls Back

When A Stranger Calls Back

1993
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★
Edit this entry  
03
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Sequence Break

Sequence Break

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Hills Have Eyes Part II

The Hills Have Eyes Part II

1984
×
Edit this entry  
02
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
31
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Shock Treatment

Shock Treatment

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sun Choke

Sun Choke

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Edit this entry  
14
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Edit this entry  
14
Stranger in the House

Stranger in the House

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Christmas Slay

Christmas Slay

2015
×
Edit this entry  
05
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★★
Edit this entry  
04
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★
Edit this entry  
03
White Settlers

White Settlers

2014
×
★★
Edit this entry  
02
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★
Edit this entry  
30
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★
Edit this entry