• WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • kid 90

    ★★★★

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Black Art: In the Absence of Light

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • A Wilderness of Error

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Time

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Confession Killer

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Last Days of Phil Hartman

    ★★★

  • American Son

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★

  • Anima

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • A Florida Melancholy

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • I'm Just F*cking with You

    ★★★