RSS feed for Paul
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
Edit this entry  
21
Your Name.

Your Name.

2016
×
Edit this entry  
20
Highlander: The Final Dimension

Highlander: The Final Dimension

1994
×
Edit this entry  
19
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
Edit this entry  
19
Niagara

Niagara

1953
×
Edit this entry  
15
Psycho IV: The Beginning

Psycho IV: The Beginning

1990
×
★★
Edit this entry  
15
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Daphne

Daphne

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Highlander 2: The Quickening

Highlander 2: The Quickening

1991
×
½
Edit this entry  
10
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Edit this entry  
07
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★
Edit this entry  
03
Frankenstein Unbound

Frankenstein Unbound

1990
×
★★½
Edit this entry  
02
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Alien: Resurrection

Alien: Resurrection

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
Killing Zoe

Killing Zoe

1993
×
★★★
Edit this entry  
31
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★½
Edit this entry  
29
The Sunset Limited

The Sunset Limited

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Jupiter's Moon

Jupiter's Moon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
John Carter

John Carter

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Your Move

Your Move

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Monkey Business

Monkey Business

1952
×
★★½
Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
The Oath

The Oath

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Superman II

Superman II

1980
×
★★½
Edit this entry  
09
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Exotica

Exotica

1994
×
★★★½
Edit this entry  
04
Scandal

Scandal

1989
×
★★★
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Tremors 5: Bloodlines

Tremors 5: Bloodlines

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Jabberwocky

Jabberwocky

1977
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mute

Mute

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Edit this entry