RSS feed for Paul

Paul has logged 29 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Conan the Destroyer

Conan the Destroyer

1984
×
★★½
Edit this entry  
30
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★
Edit this entry  
26
Bastards

Bastards

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Terminal

Terminal

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dark Blue

Dark Blue

2002
×
★★½
Edit this entry  
21
Species: The Awakening

Species: The Awakening

2007
×
Edit this entry  
19
Captain America

Captain America

1979
×
Edit this entry  
19
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★
Edit this entry  
17
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Caligula

Caligula

1979
×
★★★
Edit this entry  
11
The Grifters

The Grifters

1990
×
★★★★
Edit this entry  
11
Erik the Conqueror

Erik the Conqueror

1961
×
★★★½
Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
10
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Species III

Species III

2004
×
★★
Edit this entry  
05
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★
Edit this entry  
04
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★
Edit this entry  
02
Longford

Longford

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
Domino

Domino

2005
×
★★★
Edit this entry