RSS feed for Paul

Paul has logged 31 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mirror Crack'd

The Mirror Crack'd

1980
×
★★½
Edit this entry  
29
Blood and Rain

Blood and Rain

2009
×
★★½
Edit this entry  
28
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Grbavica: The Land of My Dreams

Grbavica: The Land of My Dreams

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Twelve Tasks of Asterix

The Twelve Tasks of Asterix

1976
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★
Edit this entry  
15
The Net

The Net

1995
×
★★★
Edit this entry  
14
Twisted Obsession

Twisted Obsession

1989
×
★★★
Edit this entry  
14
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Daughter of Darkness

Daughter of Darkness

1990
×
★★½
Edit this entry  
12
Genghis Khan

Genghis Khan

1998
×
★★½
Edit this entry  
11
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
Edit this entry  
08
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
08
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
08
Brainstorm

Brainstorm

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
Psycho

Psycho

1998
×
★★
Edit this entry  
07
The Navigator: A Medieval Odyssey

The Navigator: A Medieval Odyssey

1988
×
★★½
Edit this entry  
07
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
The Satanic Rites of Dracula

The Satanic Rites of Dracula

1973
×
★★½
Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
North Sea Hijack

North Sea Hijack

1980
×
★★½
Edit this entry