• Being the Ricardos

    ★½

  • Licorice Pizza

  • No Time to Die

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ½

  • Dune

    ½

  • The Card Counter

  • Malignant

    ★★

  • Dune World

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Pig

  • Black Widow

  • The Forever Purge

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Happily

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ½

  • The Scary of Sixty-First

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • The Lady and the Dale

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Monster Hunter

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Don't Tell a Soul

    ★½

  • The Rental

    ★★

  • Sputnik

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Little Women

    ½

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ½

  • Knives Out

    ½

  • Joker

    ½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ½

  • Ma

    ★★½

  • Chris Farley: Anything for a Laugh

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★

  • You Don't Nomi

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ½

  • The Vast of Night

    ★½

  • The Lodge

    ★½

  • Honey Boy

    ★★½

  • Escape Room

    ★★½

  • Vice

  • Apostle

    ★★★

  • Billionaire Boys Club

    ½

  • The First Purge

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★★