• This Is Spinal Tap

    ★★★★

  • Never Say Never Again

    ½

  • Octopussy

    ★½

  • Videodrome

    ★★★★

  • The King of Comedy

    ★★★★½

  • Halloween III: Season of the Witch

    ★½

  • Halloween II

    ★★½

  • For Your Eyes Only

    ★½

  • Raging Bull

    ★★★★½

  • Caddyshack

    ★★★

  • Friday the 13th

  • Being There

    ★★★★½

  • Moonraker

  • The Deer Hunter

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Days of Heaven

    ★★★½

  • The Spy Who Loved Me

    ★★★

  • Star Wars

  • The Omen

    ★★★½

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • The Man with the Golden Gun

    ★★

  • Live and Let Die

    ½

  • The Long Goodbye

    ★★½

  • Diamonds Are Forever

  • On Her Majesty's Secret Service

    ½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★

  • You Only Live Twice

  • Thunderball

  • Goldfinger

    ★★★

  • From Russia with Love

    ★½

  • Dr. No

    ★★