• Dune

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Madame Claude

    ½

  • Soul

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★★

  • Arendelle Castle Yule Log

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Wild Rose

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★½

  • Atonement

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★½

  • After the Sunset

    ★★½

  • Man on Fire

    ★★★½

  • Shaun of the Dead

    ½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★

  • Unbreakable

  • 102 Dalmatians

    ★★★

  • The Bone Collector

    ★★★★★

  • The Dinner Game

    ★★★½

  • Fargo

    ★★½

  • Léon: The Professional

    ★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • Coming to America

    ½