RSS feed for Paul
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Longest Week

The Longest Week

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
10 Years

10 Years

2011
×
Edit this entry  
23
Goon

Goon

2011
×
Edit this entry  
20
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
12
Concussion

Concussion

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
★½
Edit this entry  
07
Win It All

Win It All

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Very Good Girls

Very Good Girls

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Garden State

Garden State

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Imperial Dreams

Imperial Dreams

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
About Alex

About Alex

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Smashed

Smashed

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Wildflower

Wildflower

2016
×
★½
Edit this entry  
19
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Unexpected

Unexpected

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Team Foxcatcher

Team Foxcatcher

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Waffle Street

Waffle Street

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fat, Sick & Nearly Dead

Fat, Sick & Nearly Dead

2010
×
Edit this entry  
12
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry