RSS feed for Paul
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Calvary

Calvary

2014
×
★★
Edit this entry  
19
Trophy Kids

Trophy Kids

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★½
Edit this entry  
12
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
West of Memphis

West of Memphis

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
★★
Edit this entry  
01
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
Edit this entry  
03
American Splendor

American Splendor

2003
×
Edit this entry  
02
The Sitter

The Sitter

2011
×
Edit this entry  
02
Candy

Candy

2006
×
Edit this entry  
01
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
Edit this entry