RSS feed for Paul
  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Ride

    ★½

  • A Most Violent Year

  • Interstellar

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★

  • Fury

  • Matt Shepard Is a Friend of Mine

  • Two Night Stand

  • Gone Girl

  • Laggies

    ★★

  • The Drop

  • This Is Where I Leave You

  • Still Alice

    ★★★½

  • Nightcrawler

  • Wild

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • When the Game Stands Tall

  • Let's Be Cops

  • About Alex

    ★★★½

  • The One I Love

    ★½

  • Guardians of the Galaxy

  • Common

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • The Longest Week

    ★★½

  • 22 Jump Street

  • Stop at Nothing: The Lance Armstrong Story

  • Cold in July

  • Clouds of Sils Maria

    ★½

  • Foxcatcher

    ★★★

  • It Follows

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★½

  • Walk of Shame

    ★★

  • The Other Woman

  • Draft Day

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Neighbors

  • Chef

  • Endless Love

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

  • RoboCop

  • That Awkward Moment

  • Rudderless

    ★★★★½

  • Imperial Dreams

    ★★½

  • The Voices

    ★★½

  • Calvary

    ★★½

  • Boyhood

    ★★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★★½

  • Wish I Was Here

    ★★★★

  • Obvious Child

    ★★★

  • Frank

    ★★½

  • The Guest

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

  • Lone Survivor

  • Anchorman 2: The Legend Continues

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • American Hustle

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Out of the Furnace

  • Trophy Kids

    ★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • American Promise

    ★★★

  • Her

  • Captain Phillips

  • Filth

  • Cold Comes the Night

    ★★★

  • Begin Again

    ★★★½

  • Dallas Buyers Club