Paul has logged 30 entries for films during July 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Past

The Past

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The New World

The New World

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Departures

Departures

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dangerous Days: Making 'Blade Runner'

Dangerous Days: Making 'Blade Runner'

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Profound Desires of the Gods

Profound Desires of the Gods

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Metro Manila

Metro Manila

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Killers

The Killers

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deranged

Deranged

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matador

The Matador

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry