Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Nun and the Devil

The Nun and the Devil

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Righting Wrongs

Righting Wrongs

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ride the High Country

Ride the High Country

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Daughters of Satan

Daughters of Satan

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blonde Death

Blonde Death

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tall T

The Tall T

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night Has a Thousand Desires

Night Has a Thousand Desires

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Darkman III: Die Darkman Die

Darkman III: Die Darkman Die

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
My Name Is Pecos

My Name Is Pecos

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Monolith Monsters

The Monolith Monsters

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Mob

Red Mob

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amityville: A New Generation

Amityville: A New Generation

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mirror Mirror 2: Raven Dance

Mirror Mirror 2: Raven Dance

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bloody Pit of Horror

Bloody Pit of Horror

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let Me Die a Woman

Let Me Die a Woman

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Santa Fe

Santa Fe

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Up the Creek

Up the Creek

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crossroads

Crossroads

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
24 Hours to Midnight

24 Hours to Midnight

1985
×
Read the review Edit this entry  
23
Rhymes for Young Ghouls

Rhymes for Young Ghouls

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Colony

The Colony

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nikki Glaser: Good Clean Filth

Nikki Glaser: Good Clean Filth

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Messenger of Death

Messenger of Death

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Side Out

Side Out

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Transplant

The Amazing Transplant

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Quest for the Egg Salad

Quest for the Egg Salad

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Seven Deaths in the Cat's Eye

Seven Deaths in the Cat's Eye

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teenage Mother

Teenage Mother

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wolfen

Wolfen

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bandidos

Bandidos

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
And Now the Screaming Starts!

And Now the Screaming Starts!

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Head of the Family

Head of the Family

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Resurrection

Resurrection

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill Burr: Live at Red Rocks

Bill Burr: Live at Red Rocks

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bilitis

Bilitis

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Comanche Station

Comanche Station

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry