RSS feed for Paul
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
La banda de los panchitos

La banda de los panchitos

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
All Day and a Night

All Day and a Night

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Florida Melancholy

A Florida Melancholy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Velociraptor

Velociraptor

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mutiny of the Worker Bees

Mutiny of the Worker Bees

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
El Brazo Fuerte

El Brazo Fuerte

1958
×
★★★★
Edit this entry  
18
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Genius

Genius

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brother

Brother

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
If You Saw His Heart

If You Saw His Heart

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Code 8

Code 8

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
18
One of Us

One of Us

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The King

The King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Our Day Will Come

Our Day Will Come

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Me and You

Me and You

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dust To Dust

Dust To Dust

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Shane

Shane

1953
×
★★★★
Edit this entry  
27
Peyote

Peyote

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Alva

Alva

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Goliath

Goliath

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Semana Santa

Semana Santa

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Román

Román

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Se escuchan aullidos

Se escuchan aullidos

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Chronically Metropolitan

Chronically Metropolitan

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
The Endless Trench

The Endless Trench

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry