Sort by

Paul has logged 220 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Lolita

Lolita

1962
×
★★½
Edit this entry  
21
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Monster with a Thousand Heads

A Monster with a Thousand Heads

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Virus of Fear

Virus of Fear

2015
×
Edit this entry  
02
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Beauties of the Night

Beauties of the Night

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Snowden

Snowden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Elle

Elle

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Neruda

Neruda

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tales of an Immoral Couple

Tales of an Immoral Couple

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Potosí

Potosí

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Transfiguration

The Transfiguration

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dancer

The Dancer

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Graduation

Graduation

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Long Night of Francisco Sanctis

The Long Night of Francisco Sanctis

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Days in the Desert

Last Days in the Desert

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nothing in Return

Nothing in Return

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★★
Edit this entry  
08
You'll Never Be Alone

You'll Never Be Alone

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Carmín tropical

Carmín tropical

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Leaf Blower

Leaf Blower

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry