• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Audrey

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Robin's Wish

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Host

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Baby God

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½