• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★★

  • Kate

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jolt

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Cross the Line

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Rogue

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Becky

    ★★★★

  • Skull: The Mask

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 6 Underground

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Countdown

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • Unmasking Jihadi John: Anatomy of a Terrorist

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★★★