Paul has logged 38 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry