Sort by
  • Tenet

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Haunt

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Golden Glove

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Polar

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • The Plagues of Breslau

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Suzzanna: Buried Alive

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Apostle

    ★★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Greta

    ★★½

  • The Predator

    ★★

  • The Nun

  • Sunset

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Mermaid: Lake of the Dead

    ★★

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★

  • Calibre

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ghostland

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Unsane

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Making Fun: The Story of Funko

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Jigsaw

    ½

  • Happy Death Day

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Downsizing

    ★★

  • The Ritual

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★½