Sort by

Paul has logged 622 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Timescape

Timescape

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prayer of the Rollerboys

Prayer of the Rollerboys

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Neon City

Neon City

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Timebomb

Timebomb

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Escapement

Escapement

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Steel and Lace

Steel and Lace

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Peacemaker

Peacemaker

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Class of 1999

Class of 1999

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aftershock

Aftershock

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Invention of the Ford V8 Engine

The Invention of the Ford V8 Engine

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Human Animals

Human Animals

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Spacejacked

Spacejacked

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Kindred

The Kindred

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Quest: The Odyssey

Star Quest: The Odyssey

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wisdom of Trauma

The Wisdom of Trauma

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ernest Scared Stupid

Ernest Scared Stupid

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Terminal Voyage

Terminal Voyage

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Side Effect

Side Effect

2020
×
★★
Read the review Edit this entry