Sort by

Paul has logged 366 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Mike Epps: Funny Bidness

Mike Epps: Funny Bidness

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seance

Seance

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shoplifters of the World

Shoplifters of the World

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Odyssey

The Odyssey

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry