Sort by

Paul has logged 44 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Date

First Date

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Searchers

Searchers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Superior

Superior

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Pink Cloud

The Pink Cloud

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Was a Simple Man

I Was a Simple Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
George Lucas in Love

George Lucas in Love

1999
×
Read the review Edit this entry  
28
Troops

Troops

1997
×
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Faces

Faces

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nowhere to Hide

Nowhere to Hide

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shadows

Shadows

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry