Paul has logged 36 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry