Sort by

paulyswhore has logged 416 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Own Private River

My Own Private River

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Billy Star

Billy Star

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Juliet in Paris

Juliet in Paris

1967
×
★★★
Edit this entry  
28
Jack the Giant Killer

Jack the Giant Killer

2013
×
Edit this entry  
28
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Secret Santa

Secret Santa

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tromeo & Juliet

Tromeo & Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Homeless for the Holidays

Homeless for the Holidays

2009
×
Edit this entry  
25
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Junebug

Junebug

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
About Fate

About Fate

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
White Reindeer

White Reindeer

2013
×
★★
Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Edit this entry  
27
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
Edit this entry  
24
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
½
Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Break

The Break

2015
×
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Forces of Nature

Forces of Nature

1999
×
★★½
Edit this entry  
13
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry