• Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Hustle

  • Elvis

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Morbius

    ★½

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Heroes

    ★½

  • The Batman

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Darkling

  • Toma

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • As Far as I Can Walk

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Old

  • Vortex

    ★★★

  • Nitram

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Celts

    ★★½

  • The Family

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • South Wind 2: Speed Up

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Big-Headed Boy, Shamans and Samurais

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

  • Tenet

  • TFW No GF

    ★★★

  • Jungle

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Zola

  • Ajvar

  • A.S. (25)

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saturday Fiction

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Delirium Tremens

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • The Diary of Diana B.

    ★★★

  • The Painted Bird

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★

  • Brightburn

    ½