• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★½

  • The Old Guard

    ★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Devs

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Vienna Hallways

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Father

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Relic

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Ajvar

    ★★★★

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½