Pavle has logged 126 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Load

The Load

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flight of the Conchords: Live in London

Flight of the Conchords: Live in London

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slice

Slice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry