Pavle has logged 23 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
8½

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry