Sort by

Pawek_13 has logged 888 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Morocco

Morocco

1930
×
★★★★
Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Niagara

Niagara

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jeremiah Johnson

Jeremiah Johnson

1972
×
★★★½
Edit this entry  
22
Funan

Funan

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lotna

Lotna

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
13
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love Tasting

Love Tasting

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry