• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Getaway King

    ★★★½

  • The In-Laws

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • All My Friends Are Dead

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ½

  • Mulan

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald