• Crimes of the Future

  • Men

    ★★

  • Choose or Die

  • The Northman

  • Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

  • X

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★

  • Blacklight

    ★½

  • Jackass Forever

  • Lucy and Desi

  • Downfall: The Case Against Boeing

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

  • Spencer

  • The Card Counter

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Parallel Mothers

  • The Green Knight

  • Vortex

  • Pig

  • Memoria

  • Hold Me Tight

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Anaïs in Love

    ★★★★

  • Compartment No. 6

  • Benedetta

    ★★★★★

  • Cow

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

  • Bo Burnham: Inside

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Petite Maman

  • I'm Your Man

  • The Scary of Sixty-First

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • Framing Britney Spears

  • Pleasure

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • All Light, Everywhere

  • Together Together

  • Strawberry Mansion

    ★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Pretend It's a City

  • We Are

  • Yearly Departed

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Captain Underpants: Mega Blissmas

  • Nate: A One Man Show

  • Yung Lean: In My Head

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • 537 Votes

    ★★

  • French Exit

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

  • On the Rocks

  • Lovers Rock