Sort by

katarina has logged 266 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ponyo

Ponyo

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Yearly Departed

Yearly Departed

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
Read the review Edit this entry  
26
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
21
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Avatar

Avatar

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
07
Captain Underpants: Mega Blissmas

Captain Underpants: Mega Blissmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
Edit this entry  
06
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Nate: A One Man Show

Nate: A One Man Show

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
True Romance

True Romance

1993
×
Read the review Edit this entry  
28
Superbad

Superbad

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
537 Votes

537 Votes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
Read the review Edit this entry  
17
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Daria in 'Is It Fall Yet?'

Daria in 'Is It Fall Yet?'

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Croods

The Croods

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
Read the review Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
Read the review Edit this entry  
30
Twitches

Twitches

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★★
Edit this entry