Sort by
  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

  • Smile

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Inventing Anna

  • Scream

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Parallel Mothers

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Rental

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Hollywood

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Unbelievable

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Memorable

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Smithereens

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

  • The Silence

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Edge of Democracy