Sort by

Pedro has logged 40 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
Madame

Madame

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Catfight

Catfight

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Wanderlust

Wanderlust

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lucky Them

Lucky Them

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Crashing

Crashing

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry