• Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • We Broke Up

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Azor

    ★★★

  • The Beta Test

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★½

  • CODA

    ★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • The Violent Heart

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • An American Pickle

    ★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Da 5 Bloods

    ★★★