RSS feed for Paulo

Paulo has logged 15 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★
Edit this entry  
23
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
15
After Life

After Life

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★½
Edit this entry  
10
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Edit this entry