RSS feed for Paulo

Paulo has logged 14 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★½
Edit this entry  
11
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Edit this entry  
10
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Edit this entry  
09
Veronica

Veronica

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry