RSS feed for Paulo

Paulo has logged 82 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Children

The Children

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Good Son

The Good Son

1993
×
Edit this entry  
16
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★½
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Irresistible

Irresistible

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
★★½
Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Edit this entry  
09
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
09
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
03
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★½
Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
22
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Edit this entry  
14
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry  
04
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Edit this entry  
10
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Edit this entry