Paulo has logged 126 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
08
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Copycat

Copycat

1995
×
★★
Edit this entry  
04
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★
Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry  
15
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
06
Tabloid

Tabloid

2010
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cursed

Cursed

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★½
Edit this entry  
10
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry