Sort by

Patrick Devitt has logged 775 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Look and Learn

Look and Learn

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Traces/Legacy

Traces/Legacy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Minute Ago

A Minute Ago

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
31
A Minute Ago

A Minute Ago

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Sitting Feeding Sleeping

Sitting Feeding Sleeping

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Sitting Feeding Sleeping

Sitting Feeding Sleeping

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Woolworths Choir of 1979

The Woolworths Choir of 1979

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Soft Film

Soft Film

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Manuela Sáenz

Manuela Sáenz

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
Hermia & Helena

Hermia & Helena

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Machine for Living - Créteil

Machine for Living - Créteil

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Machine for Living - Créteil

Machine for Living - Créteil

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Radiances V

Radiances V

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Radiances IV

Radiances IV

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Radiances III

Radiances III

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Radiances II

Radiances II

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Radiances I

Radiances I

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Biomes IV

Biomes IV

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Biomes III

Biomes III

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Biomes II

Biomes II

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Biomes I

Biomes I

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Domestic Landscape: Eclipse

Domestic Landscape: Eclipse

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Aires

Aires

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Built-in Views

Built-in Views

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Immeuble-Villas VI

Immeuble-Villas VI

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Immeuble-Villas V

Immeuble-Villas V

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Immeuble-Villas IV

Immeuble-Villas IV

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Immeuble-Villas III

Immeuble-Villas III

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Immeuble-Villas II

Immeuble-Villas II

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Immeuble-Villas I

Immeuble-Villas I

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Plaza Concrète

Plaza Concrète

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Visites Possibles

Visites Possibles

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
Spectral Net

Spectral Net

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
The Land Behind

The Land Behind

2013
×
★★
Edit this entry  
30
Longueurs d’ondes

Longueurs d’ondes

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
Jolly Ghosts

Jolly Ghosts

2013
×
★★
Edit this entry  
30
Auroratone

Auroratone

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Aurae

Aurae

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Experiment V

Experiment V

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Experiment IV

Experiment IV

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Experiment III

Experiment III

2012
×
★★
Edit this entry  
30
Experiment II

Experiment II

2012
×
★★
Edit this entry  
30
Experiment I

Experiment I

2012
×
★★
Edit this entry  
30
Activated Memory II

Activated Memory II

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
Activated Memory I

Activated Memory I

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
Station Balnéaire

Station Balnéaire

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
Transit

Transit

2011
×
★★
Edit this entry  
29
Austerity Measures

Austerity Measures

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Delphi Falls

Delphi Falls

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
YOLO

YOLO

2015
×
★★
Edit this entry