Sort by

Paul has logged 59 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Picture of Dorian Gray

The Picture of Dorian Gray

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Canterville Ghost

The Canterville Ghost

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hellmaster

Hellmaster

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil-Doll

The Devil-Doll

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
All the Vermeers in New York

All the Vermeers in New York

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fatale

Fatale

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mutts

Mutts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Student Nurses

The Student Nurses

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yourself and Yours

Yourself and Yours

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Buffalo Boys

Buffalo Boys

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Gnome Named Gnorm

A Gnome Named Gnorm

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Case of the Bloody Iris

The Case of the Bloody Iris

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Katalin Varga

Katalin Varga

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Weekend

Weekend

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Four Women

Four Women

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
September 11 - India

September 11 - India

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Corruption of Chris Miller

The Corruption of Chris Miller

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Simple Life

A Simple Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barbs, Wastelands

Barbs, Wastelands

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Woman Is the Future of Man

Woman Is the Future of Man

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry